Profile Image

Emku blog

Dlaczego nie stosujemy się do zaleceń żywieniowych?


Jak przygotować się do zawodów sylwetkowych?


Zawody sylwetkowe a nadmiar wody


Suplementacja przed bikini fitness


Bronzery przed zawodami bikini fitness to konieczność!


Jak przygotować się do zawodów sylwetkowych?

Planujesz wziąć udział w zawodach sylwetkowych dla kobiet i zastanawiasz się, jak odpowiednio się do nich przygotować? Przede wszystkim powinnaś znaleźć odpowiedniego trenera. Zadbaj o to, aby była to taka osoba, która ma doświadczenie w przygotowywanie uczestników do zawodów sylwetkowych. Trener doradzi Ci, w jakich dokładnie zawodach powinnaś wziąć udział – jeden rzut oka na Twoją sylwetkę wystarczy mu, aby stwierdzić, czy bardziej nadajesz się do bikini fitness, czy może do fitnessu atletycznego. Profesjonalny trener przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy przygotowań tak, abyś miała jak największe szanse na wygraną.

Przede wszystko trener podpowie Ci, jak powinnaś trenować, aby wyeksponować swoją sylwetkę i wyrzeźbić najważniejsze mięśni. Dobry trener pojawi się na każdym treningu, aby kontrolować, czy dobrze wykonujesz dane ćwiczenia i czy osiągasz poszczególne cele treningowe. Ponadto trener podpowie Ci, jak powinnaś odżywiać się przed zawodami. Bardzo istotne jest, abyś wyglądała nie tylko fit, ale też zdrowo – dlatego Twoja dieta nie może być głodówką. Powinna być bogata we wszystkie makroskładniki oraz w witaminy. Jeśli Twój trener nie czuje się na siłach, aby skomponować dla Ciebie dietę – a może tak być – to znajdź sobie dietetyka, który przygotowywał już osoby do zawodów sylwetkowych i wie, jak powinna wyglądać taka dieta.

Oprócz tego najważniejszym zadaniem dobrego trenera jest motywowanie Ciebie, i to każdego dnia! Chociaż udział w zawodach sylwetkowych to wspaniała przygoda, wymaga również bardzo ciężkie pracy. Z pewnością zdarzą Ci się chwile zwątpienia i będziesz zastanawiać się, po co Ci to wszystko. Wtedy wkroczy trener i szybko Cię zmotywuje!

Napisz do mnie