Profile Image

Emku blog

Dlaczego nie stosujemy się do zaleceń żywieniowych?


Jak przygotować się do zawodów sylwetkowych?


Zawody sylwetkowe a nadmiar wody


Suplementacja przed bikini fitness


Bronzery przed zawodami bikini fitness to konieczność!


Suplementacja przed bikini fitness

Oczywiście prawidłowa dieta i ciężkie treningi są niezbędne, abyś mogła wziąć udział w zawodach bikini fitness, jednak trzecim – równie ważnym elementem – jest odpowiednio dobrana i zaplanowana suplementacja. Nie planuj jej samodzielnie, bo będziesz narażona na wielkie błędy! Skonsultuj suplementację ze specjalistą, a będziesz miała pewność, że jest dobrana prawidłowo.

Większość kobiet, które biorą udział w bikini fitness i w innych zawodach sylwetkowych, stosuje określony zestaw suplementów diety. Przede wszystkim jest to BCAA, które działa anabolicznie, antykatabolicznie, wspomaga syntezę włókien mięśniowych i przyspiesza regenerację. Szybka regeneracja potreningowa jest bardzo ważna, poniewaz powinnaś ćwiczyć jak najczęściej, a nie płakać w domu nad zakwasami. Inne suplementy przed bikini fitness to AAKG i glutamina – suplementy dla prawdziwych kulturystów sprawdzą się również u kobiet, których mięśnie powinny być odpowiednio mocne i silne przed zawodami.

W suplementacji przed bikini fitness nie powinno także zabraknąć takich produktów, jak kompleksy witamin czy Omega-3. Dzięki nim poprawi się Twój ogólny stan zdrowia, będziesz cieszyła się dobrą formą i samopoczuciem, a także będzie wyglądać o wiele zdrowiej.

Powinnaś mieć świadomość, że suplementacja przed zawodami bikini fitness może być bardzo kosztowna. Przygotuj się na to nieco wcześniej, aby duży wydatek na suplementy z dnia na dzień nie był dla Ciebie dużym zaskoczeniem! Ale wygrana z całą pewnością jest tego warta!

Napisz do mnie