Profile Image

Emku blog

Dlaczego nie stosujemy się do zaleceń żywieniowych?


Jak przygotować się do zawodów sylwetkowych?


Zawody sylwetkowe a nadmiar wody


Suplementacja przed bikini fitness


Bronzery przed zawodami bikini fitness to konieczność!


Dlaczego nie stosujemy się do zaleceń żywieniowych?

Każdy z nas doskonale zna ogólne zasady, dotyczące tego, jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta. Przede wszystkim powinniśmy spożywać pięć niewielkich posiłków dziennie, a każdy z nich powinien zawierać zdrowe produkty. Dieta powinna zawierać takie ilości białka, tłuszczów i węglowodanów, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Oprócz tego w diecie powinno znaleźć się jak najwięcej owoców i warzyw, które zawierają dużo cennych witamin i składników mineralnych. Dlaczego zatem nie stosujemy się do tych zasad?

Powodów, dlaczego nasza dieta nie jest dobrze zbilansowana, jest kilka. Jednym z nich jest oczywiście pośpiech – w codziennym pędzie jemy to, co wpadnie nam w ręce, nie zwracając uwagi na jakość i makroskładniki. Ważne jest to, aby zaspokoić głód i dalej oddawać się obowiązkom. Należy jednak uświadomić sobie, że dbanie o dietę nie jest aż tak bardzo czasochłonne, jak się wydaje – w sklepach spożywczych online można zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, przygotowywać posiłki na dwa lub trzy dni, a zamiast batonów i niezdrowych posiłków wybierać sałatki i owoce. Taka dieta pozwoli poczuć się o wiele lepiej, a po pewnym czasie po prostu wejdzie w nawyk.

Inny powód, dla którego nasza dieta nie wygląda tak, jak powinna, to brak wiedzy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że produkty, które wprowadzamy do menu, są po prostu bezwartościowe i mogą nam bardziej szkodzić, aniżeli odżywiać nasz organizm. Warto zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat odżywiania, aby wiedzieć, co należy spożywać, aby organizm mógł funkcjonować poprawnie.

Zasady zdrowego odżywiania są bardzo proste. Postaraj się je poznać i wprowadzić w życie, a zobaczysz, że to wcale nie takie trudne!

Napisz do mnie